مقالات

4 روش نحوه شستن چمن مصنوعی به روز

چمن مصنوعی جایگزین به صرفه‌ و مناسبی برای چمن طبیعی است. در گذشته از چمن طبیعی برای زمین‌های ورزشی مثل زمین فوتبال بهره‌برداری شده است. استفاده از چمن طبیعی همراه با دشواری‌هایی است.علاوه بر این کاشت، مراقبت و نگهداری از چمن، آبیاری و… همه هزینه‌ آور است. از طرف دیگر چمن طبیعی در کلیه فصول قابل استفاده نیست. همه این دشواری‌ها سبب شد تا تولید کنندگان به فکر تولید چمن مصنوعی باشند. اما چمن مصنوعی هیچ کدام از مشکلات چمن طبیعی را نخواهد داشت.

ضدعفونی کردن چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری‌های کمتری دارد، که این ویژگی بسیار حایز اهمیتی است. اما، این بدان معنا نیست که مراقبت چمن مصنوعی و یادگیری نحوه شستن چمن مصنوعی لازم نیست و این نوع کفپوش به صورت کامل بدون مراقبت و نگهداری است. با رعایت چند نکته اصولی و حرفه‌ای به صورت کاملاً منظم می‌توانید چمن مصنوعی فضای خود را در بهترین حالت نگه دارید و با مراقبت از آن برای زمان طولانی از سرمایه‌گذاری‌تان لذت ببرید. اگر شما هم به دنبال نحوه شستن چمن مصنوعی و سایر روش های مراقبت چمن مصنوعی هستید تا انتهای این بخش از مقاله همراه ما باشید.

جهت اطلاعات از محصولات جدید و خرید چمن مصنوعی با پشتیبان فروش در ارتباط باشید

چرا ضدعفونی کردن چمن مصنوعی مهم است؟

چمن های مصنوعی استاندارد و با کیفیت در مقابل آسیب های محیطی مقاوم هستند ولی عمده آسیب وارده به ظاهر چمن از طریق گرد و غبار موجود در فضا می باشد.لذا نگهداشت چمن مصنوعی دارای فنون ریز و آسانی است که در این مقاله به آن می پردازیم.

ضدعفونی کردن چمن مصنوعی

گرد و غباری که بر روی چمن مصنوعی می نشیند حکم سنباده برای نخ ها را دارد که آسان ترین روش از بین بردن این ذرات ریز استفاده از جارو برقی است و حجم قابل توجهی از گرد و غبار را از سطح و عمق چمن مصنوعی پاک می کند و با این کار عمر و زیبایی چمن مصنوعی به مراتب بالاتر می رود..

راه حل دیگر استفاده از آب می باشد.به این صورت که آب را همسو با خواب نخ های چمن گرفته تا در نهایت خروجی آبی تمیز و شفاف را به شما بدهد.در این میان می توان از محلول های شوینده غیر اسیدی و غیر قلیلایی مانند شامپو و نرم کننده موی سر استفاده کرد که در بلند مدت خاصیت آب گریزی نیز به چمن مصنوعی شما می دهد و توسط جاروی پهن و زبر و یا فرچه یا برس های پلاستیکی به همان سمت خواب نخ های چمن کشید و شادابی و ایستادگی چمن مصنوعی را حفظ کرد و از گره خوردن نخ های چمن مصنوعی جلوگیری کرد.

توجه داشته باشید از استفاده از اجسام تیز و برنده بر روی سطح چمن مصنوعی خودداری نمایید که سبب آسیب دیدن ساختار و انسجام این محصول و از بین رفتن و پاره شدن آن در هنگام نظافت می گردد.
در هنگام استفاده از شوینده ها حتما به یاد داشته باشید موادی مانند جوهر نمک و وایتکس یا از این دست شوینده ها باعث آسیب رساندن به چمن مصنوعی می گردد.

اینکه هرچند وقت یکبار (به صورت هفتگی یا ماهانه) باید به یکی از روش‌ هایی که بعدتر خواهیم گفت به نظافت چمن مصنوعی بسنده شود، بستگی به شرایط خاصی دارد که شما دارید. به‌ عنوان‌ مثال، اگر حیوانات خانگی، یا درختچه‌ها و درختان زیادی در فضای بازدارید یا کودکانتان برای بازی بیرون از فضای داخلی خانه، زمین چمن مصنوعی را انتخاب می‌کنند، چمن مصنوعی‌تان به‌ مراتب نیازمند نظافت در دوره‌های کوتاه‌تری است. همچنین وجود گرد غبار، خاک و… در فضای باز هم نیاز به شستشوی چمن‌های مصنونی را بیشتر می‌کند. البته، در ماه‌های بارانی، نیازی به شستشو چمن مصنوعی نخواهید داشت.

اینکه هرچند وقت یکبار باید با یکی از روش‌های نظافت چمن مصنوعی بسنده شود، بستگی به شرایط ویژه شما دارد.. ضایعات و برگ‌های خشک شده روی سطح چمن‌ شده را با یک برس سخت و یا یک چنگک از جنس پلاستیک جمع‌آوری کنید.

برای حفظ حالت بافت چمن مصنوعی، می‌توانید از جاروها و یا برس های دسته‌ دار استفاده کنید و در صورتی که حیوان خانگی دارید و همچنین در فصولی که برگ‌های خشک زیاد هستند یا شکوفه دارند، بهتر است لازم باشد برس زدن را بیشتر انجام دهید.

اگر از برس سفت استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که برسی با موهای فولادی انتخاب نمی‌کنید، زیرا جنس فولادی به چمن مصنوعی آسیب می‌رساند. نظافت چمن مصنوعی به طور منظم و پیروی از دستورالعمل نگهداری از چمن ونحوه شستن چمن مصنوعی علاوه بر اینکه از تجمع حشرات موزی جلوگیری می‌کند، باعث جلوگیری از فشرده شدن چمنزار مصنوعی می‌شود.

نحوه شستن چمن مصنوعی

اگر در مورد مزایا و معایب چمن اطلاعاتی ندارید بهتون پیشنهاد می کنیم مقاله چمن مصنوعی چیست را مطالعه کنید.

4 راه کار برای نحوه شستن چمن مصنوعی

اول: چمن مصنوعی یک گزینه بسیار مناسب و دوستدار حیوانات خانگی است و صاحبان پت‌ها و حیوانات خانگی برای حفظ زیبایی چمن‌ های خود نسبت به سایر محیط‌ ها نیاز بیشتری به مراقبت چمن مصنوعی دارند. اکثر حیوانات خانگی مکان‌های بسیار معینی برای مدفوع و ادرار دارند. با این‌ حال حداقل هفته‌ ای یکبار محلی را که حیوان خانگی شما در آنجا ادرار می‌کند با فشار آب زیاد و کمی کف شست و شو دهید.

دوم: برای ازبین‌بردن فضله حیوانات خانگی از چمن مصنوعی، کافی است هرطور ترجیح می‌دهید و فکر می‌کنید راحت‌تر است اقدام کنید. به‌ عنوان‌ مثال، با کیسه پلاستیکی یا به کمک یک وسیله زباله‌های جامد حیوانات یا سایر آلودگی‌ها را بردارید، سپس آن قسمت را با فشار آب و مقدار کمی مایع ظرفشویی مخلوط شده در سطل آب شستشو دهید.

سوم: همچنین برای اطمینان غیر از شستشو با آب و کف خالی می‌توانید از مایع مخصوص ازبین‌برنده بوی ادرار حیوانات و ضدعفونی‌ کننده‌ های دیگر برای از بین بردن آلودگی‌ ها استفاده نمایید. علاوه بر این به منظور ضدعفونی کردن چمن مصنوعی این توانایی را خواهید داشت تا از محلول آب و سرکه استفاده کنید. آب و سرکه را به میزان مساوی در یک ظرف اسپری به خوبی با هم ترکیب کنید. به صورت هفتگی یا هر طور که تشخیص می‌دهید این محلول را بر روی چمن مصنوعی به مقدار کافی اسپری کنید تا از هرگونه آلودگی و میکروب پاک شود.

چهارم: ممکن است نوشیدنی، آب‌نبات یا آدامس، سس و خون و سایر موارد این چنینی ‌روی چمن مصنوعی بریزد. در این صورت هم باید بدانید که اصلاً جای نگرانی نیست، چمن مصنوعی ضد لک و تمیزکردن آن را خیلی راحت و آسان است. اکثر لکه‌ها را می‌توان خیلی راحت و به صورت کامل با آب شستشو داد. البته در صورت نیاز، این توانایی را خواهید داشت تا از آب گرم و صابون مایع ملایم یا مخلوط سرکه سفید و آب استفاده کنید که برای ازبین‌بردن انواع آلودگی‌ها و باکتری‌ ها گزینه‌ ای عالی است. نکته مهم این است که باید خیلی سریع واکنش نشان دهیم، نباید به هیچ وجه فرصت دهید تا لکه خشک شود، لکه‌ها تا زمانی خشک نشده‌اند به‌راحتی تمیز می‌شوند.

آدامس، آب‌ نبات و سایر مواد چسبنده را به‌ راحتی با دست جدا کنید، با این‌ حال اگر یک‌ تکه آدامس به‌ سختی چسبیده بود، به کمک یک‌تکه یخ خنک آدامس را از چمن جدا کنید. همچنین می‌توانید از چاقوی پلاستیکی یا ابزار مشابه استفاده کنید. تنها حواستان باشد تا چمن مصنوعی را نبرد. به‌هیچ‌ عنوان از حلال‌های قوی یا مواد شیمیایی با اسید بالا برای ازبین‌بردن مواد چسبنده یا لکه ازروی کفپوش چمن مصنوعی خود کمک نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *